Al. Waszyngtona 132, 04-076 Warszawa +48 508 237 890 gabinet@dentystanapradze.pl Pracujemy: Pon-P: 8:30-20:00
Al. Waszyngtona 132, 04-076 Warszawa
Pracujemy: Pon-P: 8:30-20:00

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem ubytków w uzębieniu oraz odtwarzaniem zgryzu. Łączy ona ze sobą kilka dziedzin stomatologicznych takich jak ortodoncja, chirurgia szczękowa i stomatologia. Wykonywane są uzupełnienia ruchome jak i stałe, które umożliwiają nam odzyskanie pełnej sprawności pracy szczęki.

Jakie zabiegi są wykonywane w ramach protetyki zębowej?

Korony zębowe - ich głównym zadaniem jest odbudowa naturalnego zęba, kiedy nie jest możliwe założenie plomby. W zależności od rozwiązania i preferencji Klienta, korony mogą być:

  • metalowe - są one trwałe i atrakcyjne cenowo. Mogą one u niektórych osób wywołać reakcje alergiczne. Nie wyglądają również estetycznie.
  • korona cyrkonowa - są one rzadko używane ze względu na ograniczoną przezierność. Często ulegają ścieraniu przez zęby z nią sąsiadujące.
  • korony porcelanowe - są one najczęściej wybierane przez Klientów. Są bardzo naturalne, dzięki czemu zapewniają estetyczny wygląd. Przypominają zęby naturalne, a jednocześnie nie przyczyniając się do ciemnienia przyległych tkanek.

Kiedy należy założyć korony zębowe?

  • ząb jest po leczeniu kanałowym i wymaga rekonstrukcji,
  • ząb jest starty np. z powodu wady zgryzu,
  • masz wrodzoną wadę zęba,
  • potrzebne jest wzmocnienie zęba, by się nie złamał.

Licówki to cienkie nakładki na zęby, które poprawiają ich wygląd, a Klient możne ciszyć się "hollywoodzkim uśmiechem". Licówki mogą być założone na zęby zniszczone, ale zdrowe. W gabinetach stomatologicznych zakłada się licówki czterech rodzajów: licówki kompozytowe, akrylowe, ceramiczne oraz porcelanowe.

 

Nakłady protetyczne używane są aby uzupełnić braki w zębach zlokalizowanych z tyłu szczęki. Takie rozwiązanie pozwala odbudować utracony fragment zęba, co zwiększa estetykę uśmiechu. Zazwyczaj są one wykonane z porcelany.

 

Most zębowy są uzupełnieniem odtwarzającym utracone zęby pacjenta, umieszczanym na stałe w jamie ustnej. Osadzone są zazwyczaj na dwóch oszlifowanych zębach stałych, które okalają braki. Są również doskonałą alternatywą dla implantów zębowych. Ich cena sprawia, że są bardzo często wybierane przez Klientów.

 

Dlaczego warto uzupełnić ubytek zębowy za pomocą mostu stomatologicznego?

  • duża estetyka – most dobrze zastępuje usunięte zęby,
  • zapobiega chorobom dziąseł i próchnicy,
  • pozwala na równomierne rozłożenie sił podczas gryzienia.

Protezy zębowe są wstawiane zazwyczaj u osób starszych przy licznych ubytkach zębów, Najczęściej wybieranymi proteazami są te wykonane z akronu. Są one bardzo lekkie i wygodne, a co najważniejsze nie ulegają odbarwieniom. Protezy nylonowe, również cieszą się bardzo dobrą opinią. Są one estetyczne i bardziej wytrzymałe on zwykłych protez.

Nasi dentyści
Zobacz naszych specjalsitów
Nasz zespół
Dr Agnieszka Wronka
lekarz dentysta specjalista ortodoncji
Dr Agata Dytkowska
specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
Dr Błażej Bętkowski
lekarz dentysta specjalista w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej
Nasz gabinet - Rondo Wiatraczna
Zobacz jak pracujemy
zdjęcia naszego gabinetu
Al. Waszyngtona 132,
04-076 Warszawa
+48 508 237 890
gabinet@dentystanapradze.pl
Pracujemy: Pon-P: 8:30-20:00